چگونه وارد بورس شویم؟

یکی از دغدغه های امروز این است که افراد نمی دانند چگونه وارد بازار سرمایه شوند و شروع به سرمایه گذاری کنند. در این آموزش خواهیم آموخت که چگونه وارد بورس شویم؟

در ابتدا باید بدانید که بورس یا همان بازار سرمایه یک بازار ریسک پذیر است و سرمایه شما با ریسک افت یا رشد روبرو است

پس در صورتی که تحمل افت قیمت سهام را ندارید بهتر است به دنبال آموزش های تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی رفته آموزش و دوره های آن را مطالعه کنید.

هر چند از تحلیل تکنیکال به عنوان اندیکاتور های مشاور یاد میشود ، همانطور که از اسمشان مشخص است فقط یک مشاور یا یک پیش بینی کننده آینده سهم را نشان میدهند.

ممکن است خروجی نتیجه تحلیل گران میتدی و حتی تحلیل گران فوق حرفه ای نیز تحلیلی نادرست باشد. چون بازار سرمایه طبق احساسات تریدر ها پیش میرود نه تحلیل گران.

اما در مورد این موضوعات و موفقیت در بورس قبلا صحبت کرده ایم ، امروز میخواهیم بگوییم چگونه وارد بورس شویم؟

مرحله اول : ثبت نام در سجام

قبل از انجام هر کاری ابتدا وارد سایت سجام شوید.

چگونه وارد بورس شویم؟

چگونه وارد بورس شویم؟

وارد صفحه ثبت نام در سجام شده و چند مرحله وجود دارد که میباست اطلاعات خود را در انها وارد نمایید.

اطلاعاتی از قبیل مشخصات خود ، حساب بانکی ، مدارک تحصیلی ، میزان آشنایی با بورس و …. که میبایست این اطلاعات را بصورت دقیق وارد نمایید.

پس از ثبت نام چند دقیقه طول میکشد تا کدی چند رقمی برای شما پیامک شود. لطفا تا دریافت کد سجام خود از طریق پیامک وارد سایت کارگزاری خود شوید.

ورود به بورس و بازار سرمایه در قبل از شیوع ویروس کرونا 1 الی 2 هفته به طول می انجامید. حال به دلیل شیوع ویروس کرونا  و به دلیل غیر حضوری شدن تایید هویت ممکن است نهایتا تا 1 روز الی 2 روز به طول بینجامد زیرا باید مراحل تایید هویت غیر حضوری که انجام داده اید تایید شوند.

اما تایید هویت چیست؟ در زمان قبل از شیوع ویروس کرونا تایید هویت کازگرای و سجام متمایز از یکدیگر انجام میشد.

اما پس از شیوع ویروس کرونا دولت تدبیری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داد و آن یک بار تایید هویت فقط در سجام به صورت غیر حضوری می باشد.

به عبارتدیگر در صورتی که در سجام تایید هویت کرده باشید ، در هر کدام از کارگزاری های بورسی ثبت نام کنید نیاز به تایید هویت نخواهید داشت.

چگونه وارد بورس شویم؟

چگونه وارد بورس شویم؟

چگونه وارد بورس شویم؟

پس از دریافت کد سجام از طریق پیامک وارد سایت یکی از کارگزاری های مورد نظر خود شوید و به قسمت ثبت نام غیر حضوری مراجعه نمایید.

دقیقا اطلاعاتی که در سجام وارد نموده اید نیز اینجا می بایست وارد کنید.

پس از اتمام مراحل ثبت نام غیر حضوری کارگزاری چون نیاز به تایید هویت ندارید 1 الی 2 روز کاری شناسه و پسورد ورود به سامانه معاملاتی آن کارگزاری برای شما ایمیل خواهد شد.

جدیدا در برجی سامانه های کارگزاری مانند کارگزاری مفید شناسه و پسورد سهامدار به صورت پیامک برای کاربر ارسال میگردد.

سوالات و مشکلات خود را از طریق دیدگاهخ با ما در میان بگذارید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.