اهمیت کلمات کلیدی در مقاله نویسی

کلمات کلیدی یکی از بخش های مهم در هر مقاله به شمار می آیند. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که اگر چه گفته می شود کلمات کلیدی اما الزاما به معنی استفاده از یک کلمه نیست و گاهی اوقات می توان از عبارات کلیدی نیز استفاده نمود.

کلمات کلیدی - جزوه - درس - کتاب - کلمه کلیدی مهم

کلمات کلیدی یکی از بخش های مهم در هر مقاله به شمار می آیند. تعداد کلمات کلیدی در مقاله نویسی متغیر بوده و معمولا بین 3 تا 13 کلمه کلیدی برای هر مقاله بر اساس موضوع و محتوای آن انتخاب می شود. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که اگر چه گفته می شود کلمات کلیدی اما الزاما به معنی استفاده از یک کلمه نیست و گاهی اوقات می توان از عبارات کلیدی نیز استفاده نمود.

انتخاب کلمات کلیدی باید بر اساس اصول مشخصی انجام شود و علی رغم این که این موضوع چندان مورد توجه نویسندگان مقاله قرار نمی گیرد اما می تواند عنوان کرد که موضوعی است که دارای ارزش بالایی در مقاله نویسی است. یکی از مواردی که در خصوص انتخاب کلمات کلیدی در مقاله نویسی مطرح می شود این است که کلمات کلیدی باید در عنوان مقاله و همچنین در چکیده مورد استفاده قرار گرفته باشند. محل قرار گیری کلمات کلیدی در مقالات معمولا پس از چکیده است.

چرا کلمه کلیدی مهم است؟ - کلمه کلیدی مهم - کلیدی کلیدی عالی - مقاله نویسی - مقاله - کلمه کلیدی مقاله نویسی

چرا کلمات کلیدی در مقاله نویسی مهم هستند؟

علت اهمیت کلمات کلیدی در مقاله نویسی را می توان در چند عنوان مطرح نمود. اولین موضوع در خصوص افزایش امکان دسترسی سایر افراد به مقاله است. به بیان ساده تر هنگامی که پژوهشگران در خصوص موضوعاتی مشابه مقاله مورد نظر جستجو می کنند این کلمات کلیدی هستند که آن ها را به سوی مقاله مربوطه هدایت می کنند. هر چه این کلمات هوشمندانه تر و دقیق تر انتخاب شوند امکان قرار گرفتن مقاله در نتایج جستجو افزایش می یابد. همین امر می تواند موجب شوند مقالات بیشتری به مقاله مورد نظر ارجاع داده و اعتبار مقاله افزایش داده شود. علاوه بر این کلمات کلیدی می توانند به نمایه سازی بهتر و موثر تر مقاله توسط پایگاه های معروف و قابل دسترس کمک شایانی نمایند.

کلمات کلیدی در مقاله نویسی بر چه اساسی انتخاب می شوند؟

برای انتخاب کلمات کلیدی در مقاله نویسی اصولی وجود دارد که رعایت آن ها به نویسنده مقاله کمک می کند تا بهترین کلمات کلیدی را مورد استفاده قرار دهد. اولین موضوعی که باید به آن دقت کنید دستور العمل مقاله نویسی مجله ای است که می خواهید مقاله خود را در آن به چاپ برسانید. هر مجله ای برای انتخاب کلمات کلیدی محدودیت هایی را برای نویسندگان در نظر گرفته است. به عنوان مثال تعداد کلمات کلیدی برای هر مجله ای می تواند متفاوت باشد.

پس از این موضوع نوبت به یافتن کلمات کلیدی مناسب می رسد. برای این کار سعی کنید به سراغ موارد جزئی موجود در عنوان، چکیده و محتوای اصلی مقاله بروید. کلمات یا عبارات کلیدی کلی نمی تواند گزینه مناسبی برای مقاله شما باشد. سعی کنید مواردی که مقاله شما را منحصر به فرد می کند را شناسایی کرده و آن ها را در کلمات کلیدی بگنجانید. مثلا اگر از روش خاصی برای پیش برد اهداف مقاله استفاده کرده اید و یا نو آوری و ابداعات مشخصی را در مقاله خود مطرح نموده اید. این عناوین می توانند بهترین کلمات کلیدی برای یافتن مقالات شما در میان مقالات مشابه قلمداد گردند.

کلمه کلیدی – مقاله نویسی – اهمیت کلمه کلیدی


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.