بورس اورق بهادار تهران در یک نگاه

در این مقاله شما را با اصطلاحات زیر آشنا خواهیم کرد.

 • بورس اوراق بهادار
 • بازار بورس
 • سهام عدالت
 • چگونه وارد بورس شویم
 • بورس چیست
 • بورس آگاه
 • بورس آنلاین
 • بورس دانشجویی
 • بورس بیمه ایران
 • بازار سرمایه
 • سهام دولتی
 • سهام بانکی
 • آزاد سازی سهام عدالت
 • بورس جهانی

خلاصه محتوا

بورس به عنوان یک بازار مهم در بخش سرمایه گذاری محسوب می شود که در سال های اخیر افراد زیادی سرمایه های خود را به این سمت آورده اند. نکته ای که در سرمایه گذاری در این بازار اهمیت دارد شناخت کافی و اطلاعات لازم در این بخش است تا بتوان به سود خوبی دست یافت.

بورس اوراق بهادار، بازار بورس، سهام عدالت، چگونه وارد بورس شویم، بورس چیست، بورس آگاه، بورس آنلاین، بورس دانشجویی، بورس بیمه ایران، بازار سرمایه، سهام دولتی، سهام بانک، آزاد سازی سهام عدالت، بورس جهانی

بورس در یک نگاه

امروزه بورس یکی از بحث های داغ در بین هر گروهی به حساب می آید. شرایط اقتصادی موجود در جامعه باعث شده است تا هر کسی به فکر سرمایه گذاری در بورس باشد. شاید در ابتدا ین سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که بورس چیست.

در پاسخ به این سوال باید گفت بازار بورس مکانی برای معامله دارایی های مختلف بین افراد است. بازار بورس با توجه به نوع معامله ای که در آن انجام می گیرد، به انواع بازار سرمایه تقسیم می شود که یکی از آن ها بورس اوراق بهادار است که در آن معاملاتی مانند اوراق مشارکت، سهام و … انجام می گیرد.

نکته بعدی نحوه ورود به بورس است و این سوال پیش می آید که چگونه وارد بورس شویم. برای این کار ابتدا باید اقدام به دریافت کد بورسی کنید که این کار از طریق کارگزاری های فعال در بورس انجام می گیرد.

در واقع کارگزاری ها در نقش یک رابط بین طرفین معامله عمل می کنند. پس از دریافت کد بورسی به راحتی از طریق اینترنت و به صورت آنلاین می توانید به خرید و فروش سهام بپردازید.

در واقع وقتی به صورت آنلاین به خرید و فروش در این بازار می پردازید از بورس آنلاین بهره می برید. اخیرا با توجه به حضور فعال دانشجویان در بورس، تفاهم نامه ای بین دانشگاه ها و شرکت های کارگزاری برای شناخت دانشجویان با نحوه سرمایه گذاری در بازار های بورس انجام شده است که باعث می شود در آینده ای نزدیک شاهد بورس دانشجویی باشیم.

بورس اوراق بهادار، بازار بورس، سهام عدالت، چگونه وارد بورس شویم، بورس چیست، بورس آگاه، بورس آنلاین، بورس دانشجویی، بورس بیمه ایران، بازار سرمایه، سهام دولتی، سهام بانک، آزاد سازی سهام عدالت، بورس جهانی

آزاد سازی سهام عدالت و ارتباط آن با بورس

سهام عدالت که از سال 86 به عنوان یک سهام دولتی در اختیار دولت بود پس از 13 سال انتظار اجازه آزاد سازی آن توسط رهبر معظم انقلاب داده شد.

با آزاد سازی سهام عدالت مشمولان این طرح می توانند سهام خود را در بورس ارائه دهند و به خرید و فروش آن بپردازند. البته در این آزاد سازی افراد می توانند مانند روال قبل عمل کنند و اختیار  سهام خود را به دست دولت بسپارند و سالانه از سود حاصل از آن بهره ببرند.

بیشتر کارشناسان معتقدند افرادی که تجربه سرمایه گذاری در بورس را دارند بهتر است که اختیار آن را به دست خود بگیرند و به خرید و فروش مستقیم آن بپردازند.

درصد بالایی از افرادی که رشته حسابداری هستند ، در بورس حضور دارند ، افرادی که می خواهند در بورس به فعالیت بپردازند لازم است با دید و شناخت کافی نسبت به این بازار وارد شوند. آگاهی افراد در این حوزه باعث می شود که بورس آگاه به وجود آید و رونق آن روز به روز بیشتر شود.

بازار سهام که مورد اقبال بسیاری از افراد فعال در بورس قرار گرفته است و سهام عدالت هم در این گروه قرار خواهد گرفت یک بورس جهانی است و سرمایه گذاران در این حوزه از طریق خرید یک سهم از شرکتی خاص در سود و زیان آن شرکت سهیم می شوند.

از شرکت ها و سهام های فعال در این حوزه می توان به بورس بیمه ایران و سهام بانک اشاره کرد. سهام بیمه ایران و بانک های مختلف در بازه های زمانی متفاوت در بورس ارائه می شوند و افرادی که خواهان خرید سهام در این حوزه ها هستند با سقفی مشخص می توانند اقدام به خرید کنند.

آموزش های رایگان از تحلیل تکنیکال را در این سایت مشاهده کنید.

با ما بیشتر در مورد بورس اوراق بهادار تهران بدانید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.