همه ما سردار عزیز دلها ، حاج قاسم سلیمانی را میشناسیم ، در این پست با زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی آشنا خواهیم شد.

قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ از روستای قنات ملک واقع در کرمان است او نظامی ایرانی و دومین فرماندهٔ نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.

او طی جنگ ایران و عراق فرماندهٔ نیروهای سپاه کرمان و از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و پنج بود و چندین بار در این عملیات ها مجروح شده است.

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس تا قبل از جنگ علیه داعش در انظار عمومی ظاهر نمیشد ولی جایگاه سلیمانی به تدریج به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های نظامی در نزد مردم اوج گرفته بود.

زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس  پس از جنگ ایران و عراق به فعالیت های زیادی پرداخته است که نمونه های اندکی از آن به شرح زیر است :

فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله

پس از جنگ ایران و عراق سال سال 1367 ، لشکر 41 ثارالله با فرماندهی حاج قاسم سلیمانی به کرمان بازگشته و با قاچاقچیان و اشخاص مسلح مواد مخدر به مبارزه پرداخت که این اشخاص از مرزهای شرقی وارد کشور میشدند و ایشان تا انتصاب به فرماندهی سپاه قدس این سمت را بر عهده داشت.

فرماندهی نیروی قدس

در زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی آمده است که ایشان در سال 1376 با اوج گیری جنگ میان طالبان و افغانستان به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.

ایشان در جنگ داخلی کردستان و 8 سال جنگ میان ایران و عراق تجربه زیادی اندوخته بود و برای ساماندهی وضعیت افغانستان گزینه ای مناسب بود.

سردار سلیمانی تا پایان عمر خود در سال 1398 این سِمت را عهده دار بود.

تجهیز حزب‌الله در لبنان و شرکت در جنگ سال ۲۰۰۶

به گزارش ویکی پدیا سید حسن نصر الله ، رهبر حذب الله لبنان گفته است ، حاج قاسم سلیمانی پس از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس ارتباط بسیار نزدیکی با نیرو های حزب الله لبنان داشته است و علاوه بر تجهیز و طراحی بخش نظامی ، در حوزه برنامه سیاسی حزب الله نیز مشارکت داشته است.

منبع ویکی پدیا

پاورپوینت سردار قاسم سلیمانی -سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس

پاورپوینت سردار قاسم سلیمانی

زندگی نامه خلاصه وار با فرمت پاورپوینت سردار قاسم سلیمانی آماده گردیده است و در اختیار شما عزیزان قرار دارد.

در صورتی که شما هم به عنوان دانش آموز یا دانشجو به زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی نیاز دارید میتوانید در این پست پاورپوینت این شهید والا مقام را دریافت کنید.

در اسلاید حاج قاسم سلیمانی از عملیات های سردار دلها نام برده شده است ، زندگی نامه حاج قاسم سلیمانی با فرمت پاورپوینت آماده دانلود است جهت دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.

جهت دانلود پاورپوینت سردار قاسم سلیمانی بر روی اینجا کلیک کنید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.