سرمایه گذاری در بورس

در این مقاله به مقایسه سرمایه گذاری در بورس و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خواهیم پرداخت و سعی خواهیم کرد به این پرسش پاسخ دهیم که سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟! در ادامه به بررسی هر کدام از این دو سرمایه گذاری و ذکر مزیت ها و معایب آنها نسبت به دیگری می پردازیم.

سرمایه گذاری در  بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟

در مطلب پیش رو می‌ خواهیم به این پرسش بپردازیم که بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ مزیت‌ های هریک نسبت به دیگری چیست و سرمایه گذاری در هر کدام مناسب کدام دسته از سرمایه گذاران است؟

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ - سرمایه گذاری در بورس - بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ - چرا بورس بهتر است؟ - چرا ارز دیجیتال بهتر است؟

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ – سرمایه گذاری در بورس – بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ – چرا بورس بهتر است؟ – چرا ارز دیجیتال بهتر است؟

بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟

در واقع اینکه بورس بهتر است یا ارز دیجیتال کاملا بستگی به شما دارد. چه چیز برای شما مهم است؟ کم بودن ریسک یا زیاد بودن بازده احتمالی؟ نقد شوندگی برایتان مهم است یا امنیت سرمایه گذاری؟

اساسا اینکه سرمایه گذاری در بورس برای شما مناسب تر است یا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال وابسته به ترجیحات و انتظارات شما از سرمایه گذاری خود دارد. در ادامه به مزیت های هر کدام از این دو نوع سرمایه گذاری نسبت به هم می پردازیم.

چرا بورس بهتر است؟

چرا باید در بورس سرمایه گذاری کنیم؟ مزیت های آن نسبت به ارز دیجیتال چیست؟ اگر شخصیت محافظه کاری دارید یقینا برای شما سرمایه گذاری در بورس مناسب تر است.

چرا که ریسک سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بسیار بالاست و بازار بورس ریسک به مراتب کمتری دارد. ضمن اینکه دامنه نوسان قیمت ها در بازار بورس معمولا بین سه تا پنج درصد است اما بازار ارزهای دیجیتال هیچ محدودیتی در این زمینه ندارد.

یعنی اگر در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید ممکن است یک شبه سرمایه تان یک چهارم شود اما در صورت سرمایه گذاری در بورس ارزش سرمایه شما روزانه نهایتا پنج درصد کاهش پیدا می کند.

به علاوه بازار بورس کاملا قانونی، ایمن و معتبر می باشد درحالیکه قانونی بودن بازار ارزهای دیجیتال در پرده ای از ابهام قرار دارد.

سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ - سرمایه گذاری در بورس - بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ - چرا بورس بهتر است؟ - چرا ارز دیجیتال بهتر است؟

چرا ارز دیجیتال بهتر است؟

اگر آدم ریسک پذیری هستید سرمایه گذاری در ارز دیجیتال برای شما بهتر خواهد بود. قانون سرمایه گذاری این است که هرچه ریسک بیشتر باشد بازده احتمالی هم بالاتر خواهد بود.

پس با تحمل ریسک بیشتر سود بیشتری هم خواهید برد. ضمن اینکه بازار ارزهای دیجیتال نسبت به بازار بورس از نقد شوندگی بالاتری نیز برخوردار است.

شما سریعا می توانید ارز دیجیتال را به پول تبدیل کنید اما تبدیل سهام به پول معمولا زمانبر خواهد بود. علاوه بر این افتتاح حساب در بورس نیازمند داشتن سن قانونی و مدارک لازم است اما سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال هیچ محدودیتی از این حیث ندارد.

یکی دیگر از مزیت های ارز دیجیتال نسبت به بورس این است که بازار بورس فقط چند ساعت در طول روز دایر است درحالیکه در بازار ارز دیجیتال می توانید بدون محدودیت و به شکل بیست و چهار ساعته به خرید و فروش بپردازید.

نتیجه گیری: کدامیک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

در نهایت بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ از نظر امنیت و اعتبار قطعا بورس. چرا که بورس هم قانونی و معتبر است و هم ریسک سرمایه گذاری در آن بسیار پایین تر است.

یعنی امکان از دست رفتن سرمایه یا افت ارزش آن کمتر می باشد. اما از نظر میزان سوددهی بورس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ باید بگوییم که ارز دیجیتال.

در بازار ارزهای دیجیتال می شود سودهای کلان برد و یک شبه ره صدساله را پیمود. اما با در نظر گرفتن روی دیگر سکه: ممکن است تمام سرمایه تان به باد برود!

از اینکه تا اینجای مقاله همراه ما بودید صمیمانه از شما تشکر میکنیم.

نظر و پیشنهاد شما عزیزان درباره سرمایه گذاری در کدام بازار است؟ با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.