سال 1400 را می توان نقطه عطفی در تاریخ فروشگاه های آنلاین ایرانی نامید، چرا که تعداد مشتریان این فروشگاه ها بسیار افزایش پیدا کردند. در این میان به نقد و بررسی انواع فروشگاه های آنلاین ایرانی در سال 1400 و واسطه ها از جمله دیجی کالا، بامیلو، بانی مد ، ترب و… پرداخته ایم.

بررسی فروشگاه های آنلاین ایرانی در سال 1400

سال 1400 را می توان نقطه عطفی در تاریخ فروشگاه های آنلاین ایرانی نامید، از دلایل این امر می توان به انتخابات ریاست جمهوری در ایران گرفته تا شیوع بیش از پیش ویروس کرونا که بیشترین تاثیر را بر فروشگاه های آنلاین داشته است.

به این صورت که مردم گرایش بیشتری برای خرید کردن از روش های آنلاین، به جای خرید به صورت سنتی پیدا کردند.

در این میان برخی فروشگاه های آنلاین ایرانی که ظرفیت جهت افزایش این تقاضا را داشته اند، سود بسیار برده و برخی دیگر دچار آسیب شدند.

در این مقاله به بررسی کیفیت خدمات برخی از این فروشگاه ها خواهیم پرداخت.

فروشگاه های آنلاین ایرانی و سال 1400 - نقد و بررسی انواع فروشگاه های آنلاین ایرانی در سال 1400

فروشگاه های آنلاین ایرانی و سال 1400

 

دیجی کالا، بزرگترین مارکت های ایرانی موفق در خدمت رسانی

در روزهای انتهایی سال 1399، و روزهای ابتدایی سال 1400 که تقاضای خرید از دیجی کالا بسیار بالا رفته بود، این شرکت در سرعت ارسال کالا کمی دچار مشکل شد.

دیجی کالا پس از مدتی با اعلام اینکه در حال افزایش تعداد فروشندگان و ظرفیت  پرسنل خود است، توانست از این چالش با موفقیت عبور کند.

با توجه به افزایش 1500 فروشنده از سراسر کشور به این پلتفرم و افزایش رقابت، کیفیت محصولات فروش رفته در این مارکت، نسبت به سال های قبل افزایش یافت.

جالب اینجاست بیشترین درصد رضایت از محصولات این پلتفرم، بر اساس نظرسنجی و دیدگاه های سایت دیجی کالا، مربوط به کالاهای ایرانی بوده است!

بزرگترین خرده از این وبسایت بالاتر بودن قیمت های آن نسبت به دیگر مارکت ها است به طوری که قیمت های دیجی کالا 2 الی 3 درصد بالاتر هستند.

همچنین شما میتوانید در این لینک مزایا و معایب فروش در دیجی کالا را مطالع کنید.

بامیلو و بانی مد،  برترین فروشگاه های آنلاین ایرانی در زمینه پوشاک 

بانی مد فروشگاه لباس آنلاین، در سال 1400 کیفیت لباس های خوبی را ارائه نمود، و بازخورد 4.8 ستاره از 5 ستاره این فروشگاه، نشان دهنده بازخورد مثبت بوده است.

اما با این حال درصد کوچکی از پوشاک ارائه شده در این فروشگاه امتیاز لازم را از مشتریان دریافت نکرده اند و مشتریان اظهار داشته اند که کالای خریده شده شان نه کیفیت مناسب داشته و نه قیمت مناسب! با این حال تعداد این پوشاک قابل چشم پوشی می باشد.

 

بامیلو را می توان بزرگترین فروشگاه کفش ایرانی نامید، این فروشگاه نیز سال خوبی را سپری نموده است و هم از نظر کیفیت ارائه خدمات و هم از نظر بسته بندی و سرعت ارسال بازخورد خوبی از کاربران دریافت نموده است.

 

بامیلو و بانی مد،  برترین فروشگاه های آنلاین ایرانی در زمینه پوشاک 

بازخورد مشتریان فروشگاه های آنلاین ایرانی در سال 1400

 

ترب و ایمالز واسطه هایی که پیشرفت کردند

با توجه به افزایش مشتریان فروشگاه های آنلاین، ترب و ایمالز نیز توانستند مشتریان بیشتری پیدا کنند، هردو  وب سایت با توجه به پشتیبانی 24 ساعته، نظارت بر فروشگاه های تحت پوشش موفق عمل نمودند و توانستند سهم بیشتری از بازار را برای خود کنند.

 

فروشگاه های مواد غذایی بیشتر جا افتادند

افزایش خرید آنلاین در فروشگاه های آنلاین ایرانی ،بر فروشگاه های مواد غذایی نیز تاثیر گذار بوده، است، امسال فروشگاه های مواد غذایی مانند اُکالا ، اسنپ مارکت و فن آسا توانستند سهم بسیار بیشتری نسبت به سال های قبل پیدا کنند و شواهد با توجه به وابستگی این شرکت ها به فروشگاه های حضوری مانند افق کوروش، ارزیابی مثبت شده اند. از نظر سرعت ارسال نیز، همه این فروشگاه ها موفق عمل کرده اند.

 

رتبه بندی فروشگاه های آنلاین ایرانی (غیر از مواد غذایی)  بر اساس محبوبیت و تعداد کاربران

  1. دیجی کالا
  2. بامیلو
  3. ترب
  4. بانی مد
  5. ایمالز

 

 نظرات و پیشنهادات خود را زیر همین پست با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.