متن درباره آن است که بدانیم چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم. در همین راستا ابتدا تعدادی از راهکار های خوب امتحان دادن بیان شده و پس از آن نیز دو روش یادگیری مطالب و حفظ کردن آن ها برای امتحان دادن تشریح شده اند.

همچنین در آخر برای مطالب حفظی استفاده از کتاب های قابل سرچ عمومی پیشنهاد شده است.

چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم؟

چنانچه شما عضوی از جامعه دانش آموزان یا دانشجویان آینده ساز این مرز و بوم هستید، پس به طور قطع به یقین در بهترین حالت و حداقل سالی دو بار با غول امتحانات دست و پنجه نرم خواهید کرد؛ و حال اینکه سربلند و پیروز از این میدان خارج شوید یا نیمه جان و با کوله باری از سرافکندگی، بستگی به عملکرد شما و همچنین استاد زحمت کش دارد.

 

چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم؟ - امتحان دادن به روش یادگیری مباحث - امتحان دادن به روش حفظیات کتاب های قابل سرچ عمومی

به همین جهت ما در این مقاله می‌خواهیم بدانیم که چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم؛ و برای این امر قبل از هر چیز باید بدانیم چگونه امتحان بدهیم. پس در ابتدا به معرفی تعدادی از راهکار های خوب امتحان دادن می‌پردازیم:

  1. تمامی سوالات را خیلی سریع اما بدون عجله بخوانید، و به سراغ سوالی روید که تسلطتان بر آن بیشتر است و برایتان مهم تر است.
  2. خوب است که زمان امتحان را بر تعداد سوالات تقسیم کنید تا بدانید برای هر کدام چه میزان وقت باید اختصاص دهید. هرگز بر روی یک سوال بیش از حد وقت صرف نکنید.
  3. صورت سوال ها را با دقت و تمرکز بخوانید، حتی اگر صورت سوالی واضح به نظر می‌رسد. این کار از خطا های سهوی و بی دقتی ها جلوگیری خواهد کرد.
  4. پاسخ های خود را با خط خوانا و تمیز بنویسید تا موجب گیج شدن شما و مصحح نشوند.
  5. اگر سوالی را در ابتدا بی پاسخ گذاشتید، حتما آن را نشانه گذاری کنید تا در پایان امتحان فراموش نکنید به آن بازگردید.
  6. تا حد امکان به تمامی سوالات پاسخ دهید حتی آنهایی را که نمی‌دانید، البته تنها در صورتی که امتحان شما نمره منفی نداشته باشد.
  7. در حین امتحان به هیچ وجه به اطرافیان خود و اینکه به چه کاری مشغول‌اند، توجهی نکنید.
  8. پس از اتمام امتحان خود بهتر است پاسخ هایتان را دوباره بررسی کنید.

دو روش امتحان دادن برای اینکه بدانیم چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم - چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم؟

دو روش امتحان دادن برای اینکه بدانیم چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم

  1. امتحان دادن به روش یادگیری مباحث
  2. امتحان دادن به روش حفظیات کتاب های قابل سرچ عمومی

ما در هنگام درس خواندن برای امتحان، عموما از روش یادگیری مفهومی درس و یا حفظ کردن مطالب استفاده می‌کنیم.

برای یادگیری بهتر مباحث، ترفند ها و راهکار های زیادی وجود دارند از قبیل داشتن برنامه غذایی و خواب مناسب، دوری از اضطراب و افسردگی، پیاده روی، مدیتیشن، تند خوانی، یادداشت برداری، استفاده از روش های ایجاد انگیزه و … که به ما کمک می‌کنند بدانیم

چگونه خودمان را برای امتحانات آماده کنیم

اما حفظ کردن صِرف مطالب، خصوصا برای برخی درس های عمومی دانشگاهی، معمولا سودی جز نمره آوری در امتحان برای ما ندارد و به سرعت نیز فراموش خواهند شد.

به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده از کتاب های قابل سرچ عمومی است که از جمله آن ها پی دی اف کتاب انقلاب اسلامی و یا اندیشه اسلامی قابل سرچ هستند، که علی الخصوص برای امتحانات مجازی و هنگامی که وقت تنگ است و فشار فصل امتحانات بی اندازه، ابزاری بسیار سودمند به حساب می‌آیند.

نظرات و سوالات خود را در رابطه با امتحان دادن با سایر دانش آموزان و دانشجویان به اشتراک بگذارید.


برچسب های پست :
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.